Endüstriyel Tasarım Nedir Kısaca

Ana sayfa » TMBlog » Endüstriyel Tasarım Nedir Kısaca

endüstriyel tasarım nedir kısaca

Endüstriyel Tasarım Nedir Kısaca

Tasarım Nedir Kısaca, Endüstriyel Tasarım yenilikleri yönlendiren ve kurumsal başarıyı geliştiren; yenilikçi ürünler, sistemler, hizmetler ve deneyimler yoluyla, insanlar için daha iyi bir yaşam kalitesini sağlayan stratejik bir problem çözme sürecidir.

Endüstriyel Tasarım, mümkün olan ile var olan arasındaki boşluğu kapatır. Sorunları çözmek için bir ürün, sistem, hizmet, deneyim veya bir iş yapma niyetiyle çözüm üretmek için yaratıcılığı kullanan, disiplinler arası bir meslektir.

Endüstriyel Tasarım, sorunları fırsat olarak yeniden planlayarak geleceğe bakmak için daha iyimser bir yol sağlar. Ekonomik, sosyal ve çevresel alanlarda yeni değer ve rekabet avantajı sağlamak için yenilik, teknoloji, araştırma, işletme ve müşterileri birbirine bağlamak için muazzam bir seçenek sağlar.

Endüstriyel Tasarım ile ilgili söylenmiş sözler

Dizayn, insan keşfinin ilk sinyalidir, William Mc Donaugh

Endüstiryel tasarım insan ruhunun limitlerine aşma kapasitesinin manifestosudur – George Nelson

Endüstriyel tasarım hikayelere hayat verir – Yves Béhar

Endüstriyel Tasarım bilgi çağının liberal sanatıdır – Richard Buchanan

Tasarım, dünyayı anlamak ve onu nasıl değiştireceğinizin bir yoludur – Design Museum, London

Tasarım sürecinin her bir evresi duyularla bir ilişki sürdürmek zorundadır. Bir cisimle yüzleştiğinizde, ona dokunun, koklayın, dinleyin – Bruno Munari

Endüstriyel tasarıma örnekler

Çalışma Lambası

Bu klasik endüstriyel tasarım, 1932’de başlangıçta süspansiyon sistemleri üzerinde uzman bir otomobil tasarımcısı olan George Carwardine tarafından tasarlandı.

 

endüstriyel tasarım nedir Bu alandaki çalışmaları, öncelikle atölyeler ve ameliyatlar gibi çalışma ortamları için geliştirilen çalışma lambasını tanımlayan çok yönlü dört yaylı mekanizmaya ilham veren eseriydi, ancak daha sonra basit bir üç yaylı versiyonu ev tüketicilerinin kullanımına sundu

Akvaryum Evyesi

endüstriyel tasarım örnekleri

4500 dolarlık fiyatıyla ortalama bir ev için pratik ve ucuz bir tasarım olmayabilir ancak mütevazi lavabolardan sıkılan tüketiciler için yerinde bir endüstriyel tasarım olduğu tartışılmaz.

Sallanan Sandalye

endüstriyel tasarım Alman endüstriyel tasarımcı ve konsept sanatçısı Mathias Koehler’in taze ve cesur tutkularını takip ederek ortaya çıkardığı tasarım, sallanan sandalye konseptine yepyeni bir bakış getiriyor. Şık, dairesel bir şekle bürünen sandalye, tepede bir okuma ışığı eşliğinde çok geniş bir kullanıcı yelpazesine hitap edebilir.

Summary
Review Date
Reviewed Item
tasarım nedir kısaca
Author Rating
51star1star1star1star1star

Bir Cevap Yazın

 
%d blogcu bunu beğendi: