Marka Yaratma

Ana sayfa » Marka Yaratma

marka yaratma

Marka Yaratma nedir ?

​İyi bir ürün veya hizmeti tanımlayan en önemli belirticilerden biri markadır. Markalar olmadan, beklediğimiz tüketici reaksiyonu yaratmak mümkün değildir. Tüketicilerin artık ürün veya hizmet değil marka satın aldığını, markalarla duygusal bağlar kurduğunu göz önüne alırsak, özellikle yeni işletme kurma aşamasında en önemli adımın bu olduğunu söylemek zor olmaz.

Marka yaratma, müşterilerinizin beklentilerine ve algılarına hitap eden, ürün ve hizmetlerinizi doğru bir şekilde konumlandırabilen, her türlü mecrada size takipçiler ve yeni müşteriler kazandırabilen markanızı oluşturmanız için sarf ettiğiniz çabalardır ve bu çabaların hiçbiri boşa değildir.

Peki bu süreçte biz ne yaparız ?

​Marka bulma ve yaratma sürecinin belki de en can sıkıcı taraflarından biri, türetilen markaların marka tesciline uygunluk kriterlerinin sağlanmasıdır. Günümüzde her ay onbinlerce markanın tescil amacıyla başvuru yaptığını hesaba katarsak, ne denli zorlu bir süreç olduğu anlaşılabilir.

Marka yaratma hizmetimiz, arzu ettiğiniz başarılı markaya ulaşmak için tercih edebileceğiniz en kestirme yollardan biridir.

Kimler yararlanabilir ?

Yeni açılan veya açılacak şirketlerine isim ve marka bulmak isteyen, çeşitli dükkan isimlerinde karar veremeyen veya daha butik bir marka çalışması isteyen, yeni ürün konumlandırması yapan, cafe açan mağaza açan kısacası markasıyla göz önüne olmak isteyen herkes bu hizmetten faydalanabilir.

Bu süreçte size uygun olan markayı bulmakla kalmaz, markanın Türkiye’ de tescile uygunluğu, analizi ve tescil edilmesi, Global olarak tescile uygunluğu ve seçilen kelimenin farklı manalarıyla ilgili ülkesel ve bölgesel araştırma, logo çalışması, com ve com.tr uzantılarının uygunluğu ve satın alınması, başlıca sosyal medya platformlarındaki müsaitliği, tescilsiz kullanım olup olmadığının araştırılması gibi bütün bir hizmet paketini kullanımınıza sunarız.

Sizde bu hizmetimizden yararlanmak isterseniz aşağıdaki paketlerimizi inceleyebilirsiniz.

 

SIK SORULAN SORULAR 

​Marka yaratma hizmeti için ne tür bilgileri sağlamam gerekiyor ?

Marka yaratma hizmeti için öncelikle sektör ve ürün bilgisiyle beraber, dil seçenekleri, maksimum kelime limitleri, hedef kitlesi, yurtdışı kullanım bilgisi, olmasını istediğiniz negatif ve pozitif kelimeler listesi, sizde ilgi uyandıran markalardan örnekler ve projenin ihtiyacına göre çeşitli resimler gerekmektedir.

Marka yaratma hizmetinde tarafıma kaç marka önerisi yapılır ?

Toplamda 10 marka önerisi, esinlenme hikayesiyle birlikte sunulur

Proje teslim süresi nedir ?

Proje teslim süresi ihtiyaca ve revizyonlara göre değişkenlik göstermekle birlikte yaklaşık 15 gündür.

Domainler için ayrı ücret ödeyecek miyim ?

Hayır, paket fiyatlarının içinde com ve com.tr 5 yıllık domain ücretleri dahildir. Ayrıca bir ücret yansıtılmamaktadır.

Markanın tesciliyle ilgili ayrı bir ücret ödemem gerekir mi ?

Hayır. Markanın tescil edilmesiyle ilgili tüm resmi ücretler, tescil belge ücreti de dahil olmak üzere paket fiyatının içindedir.